+372 5566 2236 - EST
+372 5088 635 - RUS
info@vepstone.com
Blogi

Maja ehitamine kitsale krundile Eestis

Kas soovite ehitada funktsionaalset, praktilist ja ilusat maja, kuid teil ei ole suurt pinda? Ärge kiirustage oma unistusest loobumisega!  Kitsal ja pikal krundil asuva maja projektid võimaldavad teil korraldada hubase perepesa isegi väikesel krundil. Loe selle kohta lähemalt meie artiklist.

 

Kuidas arukalt projekteerida maja väikesele krundile

Ehitus peaks algama hoolikalt läbimõeldud projektiga, mis võimaldab teil valida maja õige asukoha kitsal krundil, ehitada ilma ebavajalike ruumide ja vaheseinadeta.

Kui puudub majade projekteerimise kogemus, on suur oht teha palju vigu. Seetõttu tasub aja ja närvide säästmiseks pöörduda professionaalide poole. Spetsialistid saavad pakkuda nii valmis standardlahendust kui ka individuaalset projekti, mis on loodud kõiki kliendi soove arvestades.

Kvalifitseeritud meistrid püüavad luua mitte ainult ilusat, vaid ka usaldusväärset ja vastupidavat, mugava paigutusega maja. Individuaalse projekti koostamisel tuleb arvesse võtta pinnase topograafiat ja koostist, uurida kõiki eeskirju. Ehitusmaterjalide vale valik võib viia hoone seinte ja vundamendi edasise hävimiseni.

Kitsa krundi eelised:

  • Madalad kulud – mida väiksem on ala, seda väiksemad on hooldus- ja parenduskulud.
  • Mugav territooriumi hooldus – maja ja kõik planeeritavad hooned asuvad lähestikku
  • Minimaalsed hoolduskulud – suure kinnisvara regulaarne koristamine nõuab palju aega ja vaeva. Väikese õueala suudavad korras hoida nii kiire elutempoga elanikud kui ka eakad.
  • Õige lähenemise korral on võimalik luua stiilne dekoratiivne kujundus isegi väikesel alal. Kitsal krundil asuv maha on eriti hubane.

 

Maja paiknemine kitsal krundil

Maja ehitamine kitsale krundile nõuab iga ruutmeetri ratsionaalset kasutamist. Kui teil on vaja suvilat suurele perele, on soovitatav ehitada kahe- või isegi kolmekorruseline hoone. Ehituskulud on suuremad, kuid ruumipuuduse probleem on lahendatud.

Lakas saab hoida tööriistu, mitmesuguseid seadmeid jne. Keldrikorrusele on võimalik projekteerida garaaž, saun või saun, kelder, panipaigad, piljardiruumid….

Kitsa kruni puhul on maja parem paigutada kaugema piiri poole või veidi küljele. Sellise lähenemise korral saab kõrvalasuval territooriumie paigutada aeda, puhkealasid, kõrvalhooneid.