+372 5566 2236 - EST
+372 5088 635 - RUS
info@vepstone.com
Blogi

Kivimajade väärtused

Kivi on tugev ja pikaealine materjal, millest on saanud püsikindluse sünonüüm. See on maja ehitamiseks suurepärane valik ja praegu kasutatakse selleks nii loodus- kui kunstkivi.

Kivimajade väärtused ja puudused

  1. Vastupidavus ja pikk kasutusiga. Kui maja ehitamisel on järgitud kõiki norme, saab selles elada rohkem kui üks põlvkond.
  2. Turvalisus. Tulekahju korral ei põle kivimaja maha.
  3. Avarad võimalused arhitektuurseteks ja kujunduslahendusteks.
  4. Vähenõudlikkus. Erinevalt puidust ei vaja kivi regulaarset töötlemist.
  5. Vastupidavus välismõjutustele. Kivi ei ole vastuvõtlik pakasele, temperatuurikõikumistele, vihmale ja tuultele.
  6. Suurepärane müra- ja soojusisolatsioon.

Puudusi on ainult kaks: looduskivi kõrge hind (mis kasutusiga arvestades õigustab ennast) ja seinte ladumise keerukus – sellesse töösse on mõistlik kaasata kontrollitud ja usaldusväärsed ehitajad.

Materjalid kivimaja ehituseks

Majad ehitatakse äärmiselt harva ainult looduskivist. Seda kasutatakse üldjuhul ainult viimistluseks ja pealistamiseks – fassaadi sel viisil tugevdamine võimaldab säilitada kõik kivimajade ülaltoodud eelised.

Seinad aga püstitatakse harilikult:

  • tellistest. See on parim ja kindel variant, mis nõuab teatud oskusi ja vastupidavat vundamenti;
  • plokkidest. Nende suured mõõtmed ja kerge kaal võimaldavad neist maja kiiresti püsti panna. Pokkidest ehitised ei vaja nii tugevat vundamenti kui tellistest majad;
  • kunstkivist. Neist ehitatud majad ei vaja keerukat vundamenti ja nende püstitamise kiirus on võrreldav puitmajade ehitusega.

Kust tellida kivimaja

Kui soovite ehitada maja või vundamenti, aga ei tea, millest alustada, pöörduge ettevõtte Vepstone poole. Alustame tasuta konsultatsioonist ja vastame kõigile teie küsimustele, seejärel aga sõidab meie spetsialist krundile, kuhu plaanite maja ehitada.

Kui oleme kõik teie soovid välja selgitanud ning ehituse ja hinna osas kokku leppinud, hoiame teid kõigi teostatud töödega kursis. Ei mingeid ettenägematuid kulusid ega ületatud tähtaegu.

Ehitame võtmed kätte kivimaju, mis tähendab, et teeme kõik tööd otsast lõpuni ise ja te ei pea kommunikatsioonide ja sanitaartehnika paigaldamiseks kaasama teisi ettevõtteid.

Meie ehitatud majad vastavad kõigile normidele ja reeglitele. Me teame, kui tähtsad on ehitajate kvalifikatsioon ja materjalide kvaliteet. Ja teame ka seda, et parem on ehitada üks kord ja sajanditeks kui regulaarselt ümber teha ja puudusi kõrvaldada.