+372 5566 2236 - EST
+372 5088 635 - RUS
info@vepstone.com
Blogi

Puitkarkassmajad

Puitkarkassmaja on üks odavamaid ja praktilisemaid elamutüüpe. Ja kui arvestada, et see ehitatakse ettevõtte Vepstone spetsialistide juhendamisel, siis ei leidu sellele hinna ja kvaliteedi suhte osas võrdset. Valmistame kõik detailid oma tootmises ette ja tarnime seejärel ehitusplatsile. Paigaldus ja kokkupanek toimub paigaldusskeemide põhjal ja kestab keskmiselt 3 päeva.

Vepstone paneb kokku kaht tüüpi karkassmaju:

 • valmisdetailidega (Pre-cut);
 • paneelmajad/kilpmajad.

Pre-cut

Olemuselt on pre-cut konstruktor. Iga detail on juba varem valmistatud, jääb vaid maja projekti alusel kokku panna. Igal elemendil on vajalikud sooned, süvendid ja avad. Kindlasti kantakse peale märgistus, mis näitab tüüpi ja tarvikut. Niiviisi valmistatakse katusekarkass, seinapaneelid, vahelaed. Keskmise suurusega maja kokkupanek kestab umbes 3 päeva. Tähtajad võivad varieeruda olenevalt piirkonnast, korruste arvust ja ruumide konfiguratsiooni keerukusest.

Paigaldusetapid

 1. Karkassi elementide ja seinapaneelide paigaldus.
 2. Soojustuse paigaldus.
 3. Välisvoodri ja sillutisribade paigaldamine.
 4. Siseviimistlus.
 5. Aknaavade klaasimine, uste paigaldamine.
 6. Kommunikatsioonide asetamine.

Detailide ettevalmistus toimub meie enda automaatjuhtimisega tootmisüksuses. Käsitsi töid peaaegu polegi, mis vähendab oluliselt elementide tootmise aega ja minimeerib jäätmete hulka.

Paneelmajad/kilpmajad

Vepstone’i tehases kilpmajade valmistamiseks pannakse kokku valmis seinapaneelid, millesse on paigaldatud ventilatsioon, korraldatud niiskuse eemaldus, juba on asetatud piirlaudadega aknad. Uksed paigaldatakse vahetult ehitusplatsil.

Sellises majas pole enam vaja täiendavat soojustust, mis vähendab oluliselt paigalduse üldaega.

Paigaldusetapid

 1. Seinapaneelide kinnitamine vertikaalasendis.
 2. Nurga- ja korrustevaheliste ühenduskohtade tihendamine montaažilindiga.
 3. Kommunikatsioonide asetamine.

Kuidas tellida

Kas soovite ehitada maja või vundamenti? Pöörduge ettevõtte Vepstone poole. Meilt saate tellida täisvalmis puitkarkass- või palkmaja ehituse nii valmisprojekti kui ka enda projekti alusel. Teostame kõiki ehitustöid, sealhulgas välis- ja siseviimistlust. Hinnad olenevad teostamise keerukusest. Töötame Eesti piires, sõidame ise objektile kohale ja tarnime materjalid.